27.12.06 - HC FERATT - HC Lesy Hluboká  4 : 5

Střelci: Melichar (2+0), Matašovský(1+0) , Štochl(0+1), Bačiak (1+0)

27.12.06 - HC FERATT - HC Hluboká B  3 : 9
přátelák

Střelci: Rehanzl (2+1), , Štochl(0+1), Kotekl (1+1)

-----------------------------------------------------------------------------

26.12.06 HC HENGSTBERGER Hrachoviště - HC FERATT 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

Střelci a nahrávky: ,Valenta (1+1), Stehlík (1+0), Kouba (1+0), Hinterholz (0+1)

20.12.06 - HC FERATT - HC Hluboká B  1 : 3
přátelák

Střelci: Kotek (1+0), Bačiak (0+1),

------------------------------------------------------------------------------

Oslava narozenin 15.12. se vydařila, zde přináším pár fotek
z pruběhu celého večera

17.12.06 HC Čejeni Kaliště - HC FERATT 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Střelci a nahrávky: L. Radouch (2+0) ,Valenta (1+0), Matašovský (1+0), Pavlíček (0+1), Stehlík (0+1), Kubo (0+1), V. Radouch ml. (0+1)

Na vítězné notě se po debaklu s Dunajovicemi v prvním zápase druhé poloviny soutěže svezli naši borci a zaslouženě v duelu s Čejeny vyhráli. Přestože v do zápasu nastupovali feratti v dosti pozměněné sestavě a bez nejproduktivnějšího hráče týmu Pavla Holomela pouze se třemi "vyučenými" obránci (na místě beka musel nastoupit Mates), podařilo se navázat na předchozí zápasy s minimem obdržených branek a udržet tak kontakt se špicí tabulky.

V první třetině se hrálo zprvu dost opatrně a šancí bylo na obou stranách poskrovnu, když už nějaká přišla, tak si s ní poradili oba brankáři. Zejména náš tým se snažil vědoma si oslabení v defenzivě především neudělat chybu směrem dozadu, takže podle toho vypadalo i úvodní dějství a ukazatel skóre 0:0 na jeho konci.

Druhá třetina vnesla do celého zápasu zcela jiné světlo, Oceláři cítili, že první branka dosti napoví o tom, kdo se bude na konci zápasu radovat z vítězství a nakonec se to i potvrdilo. Po tlaku druhé řady v útočném pásmu se na modré napřáhl Bejk a brankářem vyraženou střelu pohotově doklepl do sítě Wariy. Už za nedlouho stejná řada opět vybojovala puk Radek Stehlík přistrčil Matesovi a jeho pumelice se s přispěním teče jednoho z obránců čejenů zastavila až v síti. Jaroušek na druhé straně musel v průběhu třetiny několikrát zasahovat proti nebezpečným výpadům domácích zejména v přesilovkách, ale puk za jeho záda domácí nedostali ani když se na oporu Ferattu řítil osamocený útočník Kaliště. A tak ukázali hosté jak si poradit se stoprocentní šancí. Útok rodiny Radouchů dnes v plné síle i s Václavem mladším se usadil v útočné třetině, ránu Vojty gólman vyrazil k nekrytému Lukášovi a ten kotouč nekompromisně pověsil pod horní tyčku 3:0.

Oceláři chtěli v poslední třetině hlavně trpělivě hlídat náskok a nějakým laciným gólem si zbytečně nezkomplikovat cestu za vytouženými třemi body. Jaroušek opět podal svůj spolehlivý výkon a notně tak pomohl k uhájení třígólového vedení. To mohli hosté pojistit v přesilovce po pohledné kombinaci druhého útoku, ale brankář Kaliště byl proti. Nic už ale nesvedl proti výpadu bratrů Radouchů ve hře 4 na 4, kdy Lukášovi naservíroval jako na zlatém podnose před prázdnou branku kotouč Venca a pro nejproduktivnějšího útočníka Ferattu už nebyl problém tuto lahůdku využít. Když už to vypadalo, že si Jaroušek v brance připíše další čisté konto dostali se domácí necelou půlminutku před závěrečným klaksonem k brejku a jejich útočník tentokrát dostatečně razantní a přesně mířenou střelou zkorigoval na konečných 1:4.

Tentokrát se zápas vcelku vydařil i rozhodčím, kterým to notně usnadnili hráči obou týmů svou férovou hrou. Všichni vyloučení seděli vesměs za drobné fauly, které vyplynuly ze hry.
Poděkování patří opět našim fanynkám, které neúnavně povzbuzovali a na vítězství mají také svou zásluhu.

Sestava: Šrámek - Rehanzl, Pavlíček, Matašovský, Kubo - V. Radouch st., V. Radouch ml., L. Radouch - Stehlík, Valenta, Bačiak - Šedivý, Voráček, Štochl.

--------------------------------------------------------------------------------------------

13.12.06 - HC FERATT - HC Hluboká B  4 : 9
přátelák

Střelci: Stehlík (1+0), , Matašovský(1+0), Kouba (1+0), Kubo (1+0), , Kotekl (0+2), Bačiak (0+1),

------------------------------------------------------------------

7.12.06 HC FERATT - HC Dunajovice 3:11 (0:3, 0:4, 3:4)

Střelci: Valenta , Rehanzl , Holomel

První letošní setkání s favoritem soutěže pro nás dopadlo katastrofálně. Malá účast hráčů Ferattu, způsobená spostou zranění, si vybrala svou daň. Na Dunajovické hvězdy jsme neměli. Přesto mohla zápas vypadat jinak, kdyby k vývoji zápasu nepřispěli rozhodčí svými spornými výroky.

5.12.06 - HC FERATT - HC Lesy Hluboká  9 : 10
přátelák

Střelci: Stehlík (6+0), , Matašovský(0+2), Voráček (1+0), Bačiak (1+0), , Štochl (1+2), Valenta (0+4), Pavlíček (0+1)

HC FERATT - HC Kašparů - Koller 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistence: L. Radouch (1+0), Stehlík (1+0), Holomel (0+2)

Předposlední kolo první části HLA přisoudilo našim borcům velice nepříjemného a nevyzpytatelného soupeře. Hokejisté HC Kašparů - Koller jsou vyhlášeni svou důraznou hrou do těla a nechali to pocítit i v dnešním zápase všem hráčům Ferattu.

Nástup do utkání měli lepší domácí, jenže gólma hostů odolával a držel svůj tým nad vodou. Prvních pět minut měl Jaroušek v brance k řešení jen jednu složitější situaci, kterou ustál. Hůře už se vedlo jeho protějšku v polovině první třetiny, když Pavel Holomel narýsoval dokonalou kolmici na najíždějícího Lukáše Radoucha a ten bekhendovou kličkou rozvlnil síť poprvé. Jenže velice důrazný hokej ze strany hostů přinesl své ovoce v podobě vyrovnávacího gólu, když po špatném střídání beků prostřelil z levé strany Jarouška Koller ml. Ten samý hráč se v utkání prezentoval prředevším zbytečnými a hlavně nečistými zákroky zejména na Jarouška v brance, kterého nesmyslne dvakrát doslova sestřelil. Naštěstí rozhodčí s jeho výlevy neměli pochopení a tak měl dostatek času si několikrát zblízka prohlédnout trestnou lavici.

Hokejovější domácí a bojovní hosté nabídli našim věrným fanynkám ve druhé třetině stejně urputnou podívanou jako v té první. Jen s tím rozdílem, že hosté po zbytečných chybách a po ztrátě kotouče v útočném pásmu mohli několikrát jet v dobré pozici na Jarouška, ale ten potvrdil svou pozici nejlepšího gólmana soutěže nejedním bravurním zákrokem. Jenže pak přišla neuvěřitelná hrubice, když se naši čtyři hráči v oslabení nechali strhnout k riskantnímu ohrožení hostující branky a po nepřesné nahrávce od mantinelu na najíždějícího obránce, se do brejku dostali "kašpaři". Jejich útočník se nechal inspirovat první brankou ferattů a i on zasunul po nájezdu kotouč za bezmocného Járu. Feratti se snažili vyrovnat v přesilovkách, jenže po tvrdých střelách od modré měl hostující brankář notnou dávku štěstí , že všechny kotouče ho doslova trefovali, když k tomu přidal i pár povedených zákroků při zkrumážích před brankou prohrával HC Feratt po druhé části 1:2.

Závěrečné dějství mělo ze strany domácích jasný cíl, vyrovnat a pokusit se zvrátit nepříznivý stav. Jenže to se dlouho nedařilo, kombinace si tentokrát vybrala pravděpodobně volno nebo ji úspěšně narušovali hosté svou důraznou hrou. K tomu se přilepila na hokejky feraťáků i trocha smůly a tak to vypadalo, ze odejdou z ledu potřetí v sezóně s prázdnou. Naštěstí "kašpaři" několikrát přehnali svůj důraz a naskytla se přesilovka, ve které se podařilo Pavlovi Holomelovi udržet pásmo, nahodit před branku, hráči před brankou skrytou střelu si našel Radek Stehlík a do poloodkryté branky zacílil vyrovnávací gól. Do konce zbývalo ještě dostatek času na zvrat, ale šance se na straně našich borců rodili jen těžko. Největší příležitost na vyrovnání přišla tři minuty před koncem, když gólmanovi hostů pomohla pravá tyčka a tak spělo utkání k dělbě bodů. Na té už nic nezměnil ani time-out v poslední minutě a snaha o poslední bleskové zakončení.
Našim hokejistům tento zápas moc nevyšel, hlavně střelecky se hodně trápili, hosté však pozorně bránili a co přecijen prošlo s tím si poradil jejich gólman kterému tentokráte přálo i štěstíčko. I přes tuto dvoubodovou ztrátu jsme stále na krásné druhé příčce HLA.

28.11.06 - HC FERATT - HC Lesy Hluboká  8 : 4
přátelák

Střelci: Rehanzl (0+1), , Matašovský(2+0), Voráček (1+2), Bačiak (2+1), Pavlíček (1+1) , Štochl (1+1), Valenta (1+2)

HC FERATT - HC STS Chvojkovice - Brod  6 : 3 (1:1, 2:2, 3:0)

Góly a asistence : Kouba (3+0), Valenta (1+1), Rehanzl (1+1), Kubo (1+0), Matašovský (0+2), Kotek (0+1), Šrámek (0+1)

Velice zdatný soupeř čekal v dalším utkání HLA na tým Ferattu, v minulém ročníku byly oba zápasy vyrovnané, jednou se radoval soupeř po výsledku 4:3 a druhý zápas skončil vítězstvím Ferattu 2:1.

Také tentokrát se čekal lítý boj a to se také potvrzovalo od úvodních minut. Soupeř byl v úvodu nebezpečnější, lépe kombinoval a také bruslařsky se jevil v úvodních minutách daleko lépe než domácí. Jaroušek v brance si na nedostatek práce nemohl stěžovat, ale defenziva, ve které tentokrát chyběl Pepa Melichar odolávala. Prakticky jako blesk s čistého nebe udeřilo na druhé straně, když odražený puk po Matesově střele došťouchal do branky přes ležícího gólmana Wariy. Radost z vedení však měla jepičí život, už za necelou minutu se z mezikruží trefili i hosté a začínalo se znovu.

Pěkný a svižný hokej se šancemi na obou stranách pokračoval i ve druhé části, skórovat se podařilo opět hráčům Ferattu střelou Vládi Rehanzla ještě za modrou čarou hned v první minutě (u této branky si asistenci připsal i gólman Jaroušek). Ale ani tentokrát nevydrželo vedení ani dvě minuty, Jakoušek neudržel střelu ve výstroji a hostující útočník pohotově doklepl opuštěný kotouč do sítě 2:2. Do konce druhé třetiny se skóre měnilo dvakrát. Hostující tým nejprve otočil vývoj střetnutí ve svůj prospěch, ale necelých deset vteřin před koncem třetiny, odpočinutý Koubič po návratu z trestné, (10 minut osobní trest) sebral váhajícímu obránci kotouč a po spolupráci s Vláďou Rehanzlem vyrovnal na 3:3. Nutno podotknout, že ve druhé třetině si Jaroušek dobře postavil branku, protože pravá tyč za jeho zády zvonila po střelách borců Chvojkovic hned dvakrát.

Do poslední třetiny vstoupili hosté viditelně otřeseni z vyrovnávacího gólu, přestali bruslit, kombinace se najednou dařila více borcům Ferattu a tak přišel i zásah do hostující klece a vedení 4:3. Jaroušek nadále držel výtečnými zákroky akcie své squadry vysoko a když pak pět minut před koncem svítilo na tabuli již dvoubrankové vedení domácích asi už nikdo nevěřil, že by se chvojkovičtí ještě nadechli k náporu. Střetnutí tak nakonec skončilo tříbrankovým rozdílem a poměrem 6:3. Ještě doplním střelce branek ve třetí třetině: 2x skóroval Koubič a jednou Vojta. Obránci dali v tomto zápase 5 ze 6ti gólů a ještě si přitom stačili plnit své defenzivní povinnosti, Koubič přesto, že odseděl celou jednu třetinu na trestné dokázal vstřelit hattrick.

21.11.06 - HC FERATT - HC Lesy Hluboká  6 : 1
přátelák

Střelci: Rehanzl (2+0), RadouchL (1+2), Matašovský(1+1), Radouch (1+0), Bačiak (1+0), Pavlíček (0+1) , Kotek (0+1)

HC FERATT - HC MAPE  10 : 3 (2:1, 5:1, 3:1)

Střelci: Stehlík (2+2), Radouch V. jun (2+1), Kouba(1+0), Matašovský (1+0) , L. Radouch (1+1) , Valenta (1+2) , Melichar (1+0), Kubo (1+1), Malý (0+1)

Nováčka ligy jsme přivítali desítkou v jeho síti. Před koncem první třetiny jsme dostali gól do šatny, ale v patnácté vteřině druhé třetiny jsme zvýšili náskok na dva góly a už jsme si vítězný průběh zápasu nenechali nikým zkazit.

Jaroušek měl po dlohé době plné ruce, nohy práce a svými skvělými zákroky nás podržel.

Turnaj KEB EGE

HC FERATT - HC Devils Netolice  1 : 0 (0:0, 0:0, 1:0)

Střelci: Radouch L. (1:0), Radouch V.ml. (0:1)

HC FERATT - HC Borovany  2 : 1 (1:1, 1:0, 0:0)

Střelci: Radouch L. (1:0), Radouch V.ml. (0:1), Stehlík (1:0), Kubo (0:1)

HC FERATT - HC Draci Kájov  6 : 0 (3:0, 1:3, 2:0)

Střelci: Stehlík (3:0), Matašovský (1:4), Šedivý (1:0), Radouch L. (1:1), Bačiak (0:1)

I druhý turnaj vletošní sezóně jsme zaslouženě vyhráli. Zodpovědná hra všech zůčastněných přinesla ovoce v podobě nejcenějšího poháru. Večer jsme ho řádně zapili v hospodě na Borku.